איפה כדאי לאחסן פיצוחים בקיץ?

פיצוחים זה אחד מהתענוגות של להיות ישראלי. זר לא יבין את ההנאה מישיבה עם חברים, בין אם כדי לראות משחק כדורגל בטלוויזיה, לשחק פוקר או סתם לדבר ולצחוק. רצוי עם בירה קרה כמובן. אבל כאשר מגיע הקיץ עולה השאלה איפה לאחסן את הפיצוחים על מנת לשמור על הטריות שלהם ככל האפשר.

טריות פיצוחים מתחילה באריזה

קודם כל, מומלץ לרכוש פיצוחים טריים על פני אריזות סגורות בשקיות. פיצוחים טריים הם איכותיים וטעימים יותר. פיצוחים קלויים מחזיקים מעמד זמן רב יותר.

לשקית בה הפיצוחים נארזים יש חשיבות בשמירה על הטריות. בעוד ששקית ניילון תשמור על הטריות למספר ימים בלבד, שקיות אשר מצופות אלומיניום בחלק הפנימי שומרות על הפיצוחים לתקופה של שבועיים ויותר. אחרי פתיחה ושימוש, יש לגלגל היטב את פתח השקית על מנת לשמור על הטריות באופן מרבי.

איפה לשמור את הפיצוחים וכמה זמן?

את שקיות הפיצוחים יש לשמור במזווה, מקום מוצל וקריר יחסית שיאפשר לשמור על טריות ומרקם איכותי יותר. אם הם ארוזים היטב בשקית עם ציפוי אלומיניום, הם יישמרו במזווה מעל שבועיים בטריות משביעת רצון.

אם אתם מעוניינים לאחסן פיצוחים לטווח ארוך יותר, רצוי לשמור אותם בקירור. במקפיא (בטמפרטורה של מינוס 18 מעלות) זה פחות מומלץ – הם אמנם יכולים להישמר כך למשך שנתיים, אך הטעם בדרך כלל ייפגע. חמש דקות בתנור יוכלו להכין אותם להגשה טובה יותר וגם פיזור מעט מלח ישפר את טעמם.

אחסון של פיצוחים במקרר (4-14 מעלות) זו כבר אופציה טובה יותר למי שמעוניין בשמירה לטווח ארוך. מומלץ בחום לעשות זאת בתוך קופסאות ואקום אטומות ולהוציא כ-15 דקות לפני האכילה. גם כאן מעט מלח בהחלט יכול להוסיף לטעם.

ומה לגבי אחסון אגוזים?

אגוזים טריים עלולים להתקלקל בעקבות חשיפה ממושכת לאור ולחות. במזווה הטעם שלהם יישמר לתקופה של עד חודש. במקרר ניתן לשמור אותם בקופסאות ואקום לתקופה של עד חצי שנה, אך רצוי לשים לב כי לא הצטבר סביבם עובש במהלך התקופה הארוכה.

איפה קונים את הפיצוחים הטריים ביותר?

באופן כללי, הדרך הטובה ביותר להבטיח את איכות הפיצוחים שלכם היא לאכול אותם טריים. אבל ישנה גם חשיבות למקום ממנו מגיעים הפיצוחים – כאלה שעושים את הדרך הקצרה ביותר מהטבע לבית שלכם, כמו בחממה דליברי, ישמרו על טריות לאורך זמן רב יותר. בנוסף, תהליך הקלייה בתזמון ובמינון מדויק ומקצועי מאפשר ליהנות מאיכות גבוהה יותר של פיצוחים.

איפה כדאי לאחסן פיצוחים בקיץ?