היתרונות הבריאותיים של אגוזים

מכירים את הביטוי “אלוהים נתן אגוזים למי שאין שיניים”? אז קודם כל מזל שהוא נתן לנו את האגוזים כי הם היוו מרכיב חשוב בתזונת בני האדם משחר ההיסטוריה. החלק הכי טוב לגבי אגוזים זה לא רק שהם טעימים מאוד. גם לא העובדה שישנם סוגים כה רבים של אגוזים נפלאים. אולי לא תאמינו, אבל הכי שווה לאכול אגוזים דווקא בגלל הסגולות הבריאותיות שלהם.

להן היתרונות הבריאותיים של אגוזים:

  1. הם מסייעים לירידה במשקל. זהו אולי הנתון המפתיע ביותר בהקשר של אגוזים מאחר שידוע שהם עתירי שומנים וקלוריות. אולם אף על פי כן, מחקרים רבים מצאו כי אכילת אגוזים על בסיס קבוע לא גורמת להשמנה. יתרה מכך, אכילת אגוזים אף מאיצה את תהליך ההרזיה.
  2. הם טובים לבריאות הלב. במיוחד אגוזי מלך ואגוזי פקאן חיוניים לשמירה על בריאות הלב. באגוזי מלך יש כמות גבוהה מאוד של נוגדי חמצון ולכן הם גם יעילים כנגד רדיקליים חופשיים.
  3. הם מסייעים לשינה טובה ובריאה. אגוזי מלך הם מקור טבעי למלטונין, אשר מקדם שינה עמוקה יותר.
  4.  הם מפחיתים את לחץ הדם. קשר ישיר לנקודה הקודמת – אגוזי מלך מסייעים להירדם בעת לחץ. באופן כללי, הם מסייעים ללחץ הדם בתקופה של לחץ וגם בעת מנוחה.
  5. הם שומרים על מראה צעיר. אגוזי מלך עשירים בוויטמין B ונוגדי חמצון ומונעים סימני הזדקנות כמו קמטים. אכילה מתונה של אגוזים תועיל מאוד למי שחולם להישאר צעיר לנצח.
  6. הם שומרים על בריאות השיער. גם סעיף זה מתקשר לקודמו, שכן שיער מלא ומבריק מוסיף למראה צעיר. הסוד כאן טמון בוויטמין B7 אשר נמצא באגוזים ומונע נשירת שיער ואף מעודד צמיחה.
  7. האגוזים טובים לפעילות המוח. הריכוז והזיכרון מתחדדים באמצעות אכילת אגוזים. הנה סיבה טובה לנשנש אותם כאשר אתם יושבים על פרויקט חשוב או מחפשים להיות חדים יותר.
  8. הם מורידים את הסיכוי לחלות בסוכרת. מחקרים הוכיחו כי צריכת אגוזים מפחיתה את הסיכון לסוכרת סוג 2.
  9. הם מפחיתים את הסיכון לחלות בסרטן. בפעם הבאה שיספרו לכם על השומנים באגוזים, הזכירו להם את הנקודה הזו. חומצות אומגה 3, נוגדי חמצון ומלטונין הם בין המרכיבים שהופכים את האגוזים לכאלה שמונעים התפתחות של גידולים בשד. אגוזים מסייעים לבלום התפתחות גם של סרטן בלבלב.
  10. הם מגבירים את הפוריות הגברית. מחקרים כבר הוכיחו שצריכת אגוזי מלך משפרת את איכות והתנועה של הזרע בקרב גברים בריאים.

חממה – הבית של האגוזים

המסקנה הברורה היא כי הגיע הזמן להוסיף אגוזים לתפריט שלכם. תקבלו ערך תזונתי גבוה ואוכל שאפשר לקחת “על הדרך” וגם לשבוע ממנו עם כמות קטנה. נסו לשלב אגוזים שונים בתפריט השבועי שלכם: אגוזי מלך, אגוזי פקאן טבעיים, מקדמיה, אגוזי ברזיל. את כל האגוזים הללו, באיכות ובטריות הטובה ביותר שיש, תמצאו בחממה, הבית של האגוזים והפיצוחים בישראל. והכל מגיע עם שליח עד הבית בשיא הטריות, בהזמנת אונליין.

היתרונות הבריאותיים של אגוזים