הממרח שכבש את העולם – חמאת בוטנים

אז מה באמת גורם לחמאת בוטנים להיות כל כך בריאה לנו ומה פחות?
חמאת בוטנים היא ממרח או משחה העשוי מבוטנים טחונים, קלויים. זהו מאכל פופולרי במדינות רבות והוא נפוץ כמלית כריכים, מטבל לפירות וקרקרים ומרכיב באפייה ובבישול.

חמאת בוטנים יכולה להיות תוספת בריאה לתזונה שלך אם צורכים אותה במתינות וכחלק מתזונה מאוזנת. זהו מקור טוב לחלבון, שומנים בריאים ומספר ויטמינים ומינרלים. עם זאת, הקפד לבדוק את התווית עבור תוספת סוכרים ושמן מופשר וגם לשים לב לגודל המנות שלך כדי להבטיח שאינך צורך יותר מדי קלוריות.

תהליך הכנת חמאת בוטנים כולל קלייה של הבוטנים כדי להסיר את הקליפה החיצונית, ואז טחינתם עד שהם מגיעים לעקביות חלקה דמוית משחה. מותגים מסוימים עשויים להוסיף מלח, סוכר או מרכיבים אחרים כדי לשפר את הטעם או המרקם של חמאת הבוטנים. יש גם חמאת בוטנים טבעית ואורגנית שאינה מעובדת.

ישנם שני סוגים עיקריים של חמאת בוטנים: חלקה ושמנמנה. ההבדל העיקרי בין השניים הוא שחמאת בוטנים שמנמנה מכילה חתיכות קטנות של בוטנים, בעוד שחמאת בוטנים חלקה עשויה מבוטנים טחונים ללא תוספת חתיכות. יש אנשים שמעדיפים חמאת בוטנים שמנמנה כי היא מספקת מרקם פריך ושכבת טעם נוספת, בעוד שאחרים מעדיפים חמאת בוטנים חלקה כי היא נמרחת יותר בקלות ובעלת מרקם קרמי יותר.

חמאת בוטנים 1 ק”ג – הכרם, זמין לרכישה באתר חממה דליברי