משלוחי מנות טעימים ובריאים לפורים

האם יש מנהיג מקסים יותר בפורים מאשר משלוח מנות? הילדים מחליפים מנות זה עם זה, לומדים ערכים של חברות, סולידריות ואהבת הזולת. ועל הדרך כמובן, גם משמחים זה את זה עם ממתקים, והרי איזה ילד אינו אהב ממתקים? אולם בימינו חשוב להוסיף למשלוחי המנות ערך נוסף – ערך בריאותי.

אז כיצד אפשר להכין משלוח מנות שיהיה גם טעים וגם בריא? התשובה היא באמצעות פיצוחים, אגוזים טבעיים ופירות יבשים. גם בנפרד וגם כחלק מחטיף מתוק. לא תאמינו כמה אפשרויות ישנן למשלוח מנות באמצעות מרכיבים בריאים וטבעיים.

אוזני המן בריאות

בואו נתחיל למשל מאוזני המן. האפשרות הראשונה להפוך אותן לבריאות יותר היא להשתמש בחלב סויה במקום בחלב רגיל והרי לכם אוזני המן טבעוניות. אפשרות נוספת היא המילוי – לא חייבים פרג ובטח לא שוקולד, כדי לקבל טעם נפלא. מילוי תמרים הוא תחליף בריא ומומלץ להכנת אוזני המן בעלות ערך תזונתי רב יותר ופחות שומן.

ומה לגבי חטיפים?

אפשרות נהדרת של תוספת למשלוח מנות היא גרנולה ביתית, כזו שתוכלו להכין בקלות בעצמכם. אגוזי מלך, פקאנים טבעיים, צימוקים, חמוציות – כל אלה הם מרכיבים מנה עשירה של גרנולה. גרנולה יכולה להיות תוספת לסלט, יוגורט, מוזלי וכמובן עומדת בפני עצמה כחטיף בריא במיוחד.

תחליף בריא לסוכריות

על לדר כבר שמעתם? זהו ממתק העשוי מ-100% משמש טחון ומיובש. חטיף בריא ואיכותי בעל מרקם שכיף לנגוס בו, ויכול להחליף במשלוח המנות את הסוכריות המזיקות לשיניים. לדר נהנה מסיבים תזונתיים, ויטמינים, מינרלים ונוגדי חמצון, כך שהמתיקות משתלבת נהדר עם ערכים תזונתיים.

פירות יבשים נוספים שיוכלו להוות נשנוש בריא ולהיכנס למשלוח מנות בריא הם קיווי, אננס, מנגו, בננה ותות. קחו את חג הפורים ומשלוח המנות כהזדמנות לפתוח את הילדים לטעמים וכיוונים חדשים. הילדים שיקבלו את המשלוח לא יתאכזבו ואתם תוכלו לשמור את הפירות היבשים בבית כדי שגם הילדים שלכם ייהנו וירצו בעתיד עוד על חשבון סוכריות ושוקולדים.

פיצוחים מתוקים

מי שלא רוצה לוותר על הסוכר והטעם המתוק במשלוח המנות יכול לעשות זאת גם באמצעות פיצוחים. פקאן מקורמל הוא מעדן של ממש, יש גם קשיו מתוק, קשיו לוטוס, שקד מתוק, פקאן מסוכר, בננס צ’יפס ועוד אפשרויות רבות. זה לבטח בריא יותר מחטיפים תעשייתיים. בנוסף, זה ישדרג את משלוח המנות ויכיר להם נשנושים טובים יותר. פורים שמח.

משלוחי מנות טעימים ובריאים לפורים