סידן כמה זה חשוב?

סידן חשוב מאוד לצריכה שלנו ביום יום!
סידן הוא רכיב תזונתי חשוב הממלא תפקיד מכריע בשמירה על עצמות ושיניים חזקות. הוא מעורב גם בתפקוד השרירים, בתפקוד העצבים ובקרישת הדם. צריכה נאותה של סידן חשובה במיוחד במהלך גדילה והתפתחות, כמו גם בגיל מבוגר כדי לסייע במניעת אוסטאופורוזיס.

רוצים לדעת אילו מזונות מעכבים ספיגת סידן?

– צריכה מוגברת של קפאין (מעבר למומלץ – עד 300 מ”ג קפאין ביום).
– צריכה מוגברת של מלח בתפריט.
– חומרים קושרי סידן כמו סיבים תזונתיים ומלחים מסוימים המצויים בירקות, כמו תרד.

סידן נמצא במגוון מזונות, כולל מוצרי חלב, ירקות ירוקים עלים, אגוזים טבעיים ודגים בעלי עצמות אכילה (כגון סרדינים וסלמון). סוגים רבים של לחם ומוצרי דגנים מועשרים גם הם בסידן. הצריכה היומית המומלצת של סידן משתנה בהתאם לגיל ולמין. למבוגרים, הצריכה המומלצת היא 1000-1200 מ”ג ליום. עם זאת, זה יכול להיות שונה בהתבסס על מצבים בריאותיים אחרים שלך.

אם אתה מודאג לגבי קבלת מספיק סידן בתזונה שלך, אתה יכול לדבר עם הרופא שלך או עם דיאטנית רשומה. הם יכולים לעזור לך לפתח תוכנית ארוחות המספקת כמויות נאותות של סידן וחומרי תזונה חשובים אחרים. אם אינך מסוגל לספק את הצרכים היומיומיים שלך באמצעות תזונה בלבד, תוספת עם תוסף סידן עשויה להיות אופציה. עם זאת, חשוב לדבר עם הרופא שלך או עם דיאטנית מוסמכת לפני שמתחילים כל תוספים, שכן צריכה מופרזת של סידן עלולה לגרום להשפעות בריאותיות שליליות.

שלבו פעילות גופנית לחיזוק וספיגת הסידן בגופכם. מעבר לכך פעילות גופנית מסייעת להצטברות הסידן בעצם ולבריאותה, כגון: ריצה, הליכה, שחייה, ריקוד וכו’.