פיצוחים זה בריא? תתפלאו…

זהו, יש לנו פיצוח! זה כבר הפך לשם קוד בחברה הישראלית. שני אנשים שמצליחים למצוא מכנה משותף עבור שניהם או מבינים מהיכן הם מכירים זה את זה.הפיצוחים הם מאכל שאולי מזוהה יותר מכל עם הישראליות. הם מחברים בין אנשים, יוצרים פתיחות ותחושה חמימה ולא מחייבת. וכן, הם גם מלכלכים, נאכלים בצורה פראית משהו ומזוהים עם תרבות צפייה במשחקי ספורט בכלל וכדורגל בפרט.אולם במשך השנים התברר כי פיצוחים הם לא רק נשנוש שכיף לאכול עם החבר’ה. ישנם גם יתרונות בריאותיים בולטים באכילת פיצוחים. נכון, הם מכילים לא מעט שומן. אך מדובר ב”שומנים בריאים”, שומנים מן הצומח שתורמים לבריאות הלב, למערכת העיכול חיזוק הכולסטרול הטוב.

הנה כמה יתרונות בריאותיים נוספים של פיצוחים:

  • יוצרים תחושת שובע וכך על אף השומנים שבהם, מאפשרים דווקא ירידה במשקל
  • חלבונים וסיבים תזונתיים רבים
  • מרכיבים שתורמים למניעת מחלות
  • ערך תזונתי רב: ויטמין E, ויטמין B, מינרלים, חומצה פולית, מגנזיום ואשלגן
  • תורמים לבריאות העור ומסייעים להגנה מפני יובש

גרעינים שחורים או פיסטוקים?

גרעינים שחורים הם סוג הפיצוחים הנפוץ והמבוקש ביותר. הם עשירים בחומצות אמינו, מרכיב חשוב בבניית תאים בגוף. אכילת גרעינים שחורים במהלך הריון היא, אם כך, לא רק טעימה אלא אף מומלצת. גם גרעיני דלעת מכילים ערך תזונתי רב בזכות אומגה 3 בכמויות גדולות. אומגה 3 מפחיתה את לחץ הדם ומונעת הפרעות בקצב הלב. גם גרעיני אבטיח מכילים חומצות אמינו וכמו כן גם ליקופן, אשר תורם לבריאות העור ולפוריות הגברית. אוהבים בוטנים? הרווחתם כמויות גדולות של ויטמין B. אתם חובבי שקדים ופיסטוקים? הורדתם את רמת הכולסטרול בגוף ותרמתם לפעילות מערכת העיכול של עצמכם. גם אגוזי קשיו עשירים בנוגדי חמצון ואילו אגוזי פקאן מכילי סיבים תזונתיים רבים. בקיצור, בכל הפיצוחים הטעימים שאתם אוהבים תוכלו למצוא ערך בריאותי. בתור נשנוש, זה ודאי עדיף על ממתקים וחטיפים אחרים.

החממה של הפיצוחים

ועדיין, אחרי כל מה שנאמר, כדאי לשים לב להבדלים בין פיצוחים המגיעים מקיוסק לבין פיצוחים מחנות המתמחה בכך מזה עשרות שנים. בחנות כמו חממה דליברי ישנם את הפיצוחים טריים ובריאים יותר מאשר בכל מקום אחר. אפילו כאשר מדובר בפיצוחים קלויים, ההבדל הוא של שמיים וארץ. בחממה דליברי שמים דגש מיוחד על מינון ותזמון מדויק כדי להגיע לטעם האידיאלי בקלייה ובהכנה של פיצוחים. פיצוחים בחממה אונליין הם לא עוד מוצר אלא תחום עם נופך מדעי של ממש – הקפדה וירידה לכל פרט ופרט.

פיצוחים זה בריא? תתפלאו...