אילו פירות יבשים אוכלים בט”ו בשבט ומדוע?

טו בשבט חג לאילנות ואנו נהנים ממגוון של פירות יבשים, בריאים וטעימים

אם אתם שואלים את עצמכם מדוע עלינו לחגוג חג לעצים אז התשובה לכך מצויה בתורה. בטו בשבט אנו למעשה מודים לאלוקים על שפע הפירות שהוא יצר בשביל האדם. בטח אתם מכירים את הפסוק מן התורה “כי האדם עץ השדה” וזו היא הוכחה לקשר החזק כל כך שלנו בני האדם עם הטבע והעצים. בחממה און ליין תוכלו למצוא מגוון של פירות יבשים המתאימים לט”ו בשבט.

טו בשבט נקבע דווקא בחודש שבט מכיוון שזהו החודש שבו העצים מחדשים את פריחתם ואת הבשלת פרותיהם. בעבר היהודים נהגו לתת תרומות ומעשרות מייבולי הפירות. התאריך של טו בשבט קובע את סיומה של שנת המס הקודמת ומעבר לשנת המס החדשה. פירות שהחלו להבשיל לפני טו בשבט נחשבים פירות של השנה שעברה ופירות שמתחילים להשביל אחרי טו בשבט נחשבים לפירות של השנה החדשה.

אז למה דווקא אוכלים פירות יבשים בט”ו בשבט?

מצוות החג מורה על אכילת פירות ולאו דווקא על פירות יבשים. ליהודים בגולה לא הייתה גישה לפירות טריים ועל כן השתמשו בפירות יבשים. מנהג זה של אכילת פירות יבשים בטו בשבט נשאר עד היום והפך לסמל ציון חג העצים.

אילו פירות יבשים נהוג לאכול בט”ו בשבט?

בעקרון, ניתן לאכול כל סוגי הפירות היבשים והאגוזים שיש לטבע להציע לנו. מבין הפירות יבשים שאתם מכירים היטב שניתן לאכול בטו בשבט: שזיף, מישמש, תאנה, תמרים, פיסטוקים, קאשיו, אגוזי מלך ושקדים. את כל הפירות האלו ניתן למצוא טריים ובשפע רב באתר של חממה דליברי.

פירות יבשים מיוחדים לט”ו בשבט

מעבר לרשימת הפירות שכולכם מכירים ומזוהים עם ט”ו בשבט, ישנם פירות יבשים רבים שקרוב לוודאי חשבתם שהם לא מתאימים לט”ו בשבט, אבל האמת היא שהם מתאימים מאוד. לדוגמא: אננס טבעי מיובש, ג’ינג’ר טבעי, מנגו מיובש, פאפיה מיובשת, קיווי מיובש, תות מיובש ועוד פירות מיוחדים כמו גוגי ברי, גולדן ברי והיביסקוס.

היכן ניתן לקנות פירות יבשים לט”ו בשבט?

חממה היא מסורת ארוכת שנים של פיצוחים איכותיים ומכירת פירות יבשים, קשיו ואגוזים טבעיים.. לחממה נסיון וידע שעבר מדור לדור ועם הנסיון שלנו אתם נהנים מהמוצרים הטריים, הטעימים והאיכותיים ביותר שיש. בחממה תמצאו את מבחר הפירות היבשים הגדול ביותר לט”ו בשבט שלא תמצאו באף מקום אחר.

פירות יבשים לט”ו בשבט במשלוח עד הבית

משלוח של פירות יבשים ומארזי חג ממגוון טעמים עד הבית בקלות ובהנאה רבה.

אילו פירות יבשים אוכלים בט"ו בשבט ומדוע?