קפה וחליטות – כל מה שצריך לדעת

האם אתם אנשים של קפה או של תה? אולי של שניהם? מה שבטוח, מביני עניין כבר יודעים כיצד הכי טוב לצרוך את המשקאות הללו – על ידי רכישה של פולי קפה טבעיים וחליטות תה. במאמר זה נרחיב על היתרונות בכך.

קפה נמס זה לא קפה

נתחיל בקפה. לאחרונה יצאה חברה מסחרית ידועה בקמפיין חוצות תחת המוטו “נמס זה לא קפה”. אמת בפרסום היא דבר נדיר, אך לא נותר שלא להסכים לקביעה. קפה נמס אכן רחוק מלהיות קפה. האבקה שעוברת אינספור שלבים של עיבוד, הקפאה וייבוש, רחוקה מלהזכיר קפה אמיתי באיכות ובטעם שלה.


קפסולות מול פולי קפה

טרנד מוביל בשנים האחרונות הוא קפסולות קפה. אלה אמנם איכותיות יותר מקפה נמס, אבל גם הן לא מצטיינות בטריות שלהן. קפסולות הן למעשה קפה טחון ותהליך הטחינה פוגם באיכות של הפולים ובטעם הטבעי שמגיע לצרכן. לעומת זאת, שימוש בפולי קפה טריים היא הדרך המומלצת והטובה ביותר ליהנות מקפה איכותי וטרי. הטחינה של הפולים נעשית ממש בסמוך להכנת הקפה ומספקת טעם אידיאלי עם ניחוח וארומה משגעים. וכל זאת ללא חומרים משמרים. בנוסף, ישנו גם עניין של מחיר ופולי קפה טבעיים זוכים ליתרון גדול בקריטריון הזה. לא רק שאתה מקבל קפה טוב, טרי ואיכותי יותר, באופן אבסורדי זה גם זול הרבה יותר מאשר קפסולות קפה.


חליטות צמחים – בריאות מעל הכל

ומה לגבי חליטות תה? ובכן, דבר אחד ודאי וברור: חליטות צמחים הן המשקה הבריא ביותר שניתן לצרוך. קודם כל, אין בהן קפאין וזה כבר יתרון בפני עצמו. חוץ מזה, חליטות של תה ירוק מסייעות לשריפת אנרגיה ולירידה במשקל. ואם כבר בריאות, אז המיתוס הגדול סביב תה וחליטות צמחים הוא כמובן כתרופה למחלות. אז אמנם תה אינו מסיים או מקצר את המחלה, אך הוא בהחלט מקל בסימפטומים שלה. זו הסיבה שממליצים לכל אחד הסובל מצינון, כאבי ראש ובעיות עיכול לשתות תה. גם תוספת של ג’ינג’ר הידועה כהמלצה לחולים היא נכונה. תוספת של ג’ינג’ר לחליטה זו כנראה תרופת הסבתא הטובה מכולן.


חליטת קמומיל לפני השינה

“את יודעת מה הייתי עושה לך עכשיו?” כתב לי פעם בחור שפלרטט איתי בשעת לילה מאוחרת והתלוננתי בפניו שאני לא מצליחה להירדם. “מה?”, שאלתי בסקרנות וחיכיתי לתיאורי זימה. “תה עם קמומיל”, הוא ענה לצד סמיילי מחייך. הבחור ידע על מה הוא מדבר. חליטת קמומיל לפני השינה עוזרת להירגע ומסייעת לשינה טובה ועמוקה יותר בלילה.

מחקר מצא כי אנשים שצרכו 270 מ”ג של תמצית קמומיל פעמיים ביום הפחיתו את כמות ההתעוררויות שלהם בלילה ב-33% ונרדמו כ-15 דקות מהר יותר מאשר אלה שלא צרכו את התמצית. הסיבה לכך היא שחליטת קמומיל מרגיעה מצבי חרדה, מרפה שרירים ומפחיתה את תחושת המתח.

קפה וחליטות – כל מה שצריך לדעת